Иван Петров и "Internazionali D'Italia Motocross"

27.03.2015

С невероятния си успех Иван Петров стана първият българин в историята печелил някога титла в италианския шампионат.

Постигайки исторически успех за българския мотокрос, той печели състезанието oт третия кръг на италианския шампионат "Internazionali D'Italia Motocross" и по този начин завърши на първо място в крайното класиране на надпреварата.

Независимо от лошото време, ниските температури на писта Отобиано и изключително трудното трасе, българинът завърши на 8-мо място в квалификацията, а в първия състезателен манш зае 4-а позиция.

Петров отказа конкурентите още в началните метри на втория манш, като от началото до края поддържаше преднина от 10 секунди пред съперниците си. По този начин Иван събра 1240 точки в генералното класиране в шампионата, докато основният му конкурент Четнишки остана с 840.